Māris Linde. Citādā vēsture I. Balti

Citadavesture01BaltiMLindefb2

Māris Krists Linde. Balti pirms kristietības ievešanas. Tauta, kura nepiemin savu vēsturisko pieredzi, ir nolemta atkārtot savas ļaunās dienas. Mūsu liktenis ir bijis pārāk grūts, lai mēs klausītu mudinātājus sākt visu no baltas lapas un nemācītos no savas un citu vēstures. Ilgus gadus mūsu baltu vēsturi ir rakstījuši sveši ļaudis. Rakstījuši, gan tiecoties pateikt tā brīža patiesību, gan fanātiska naida un savtīga labuma vadīti. Svešu varu un interešu rakstītāji, paklausīgo ļautiņu nopirktās spalvas pilošas vaska sveces gaismā ar naidā drebošām rokām ir daudzkārt pūlējušās pārrakstīt vēsturi, bet ne lai sacītu patiesību. Pārāk īss ir bijis laiks, kurā mēs paši varējām teikt to, kas vēsturei zināms par mums. Tomēr pagātne glabā arī retus un tāpēc vēl pārsteidzošākus godīgu cilvēku darbus, kuri spējuši dot patiesus vēstures notikumu aprakstus un skaidrojumus.

indexarhīvs    yandex    mega

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts LATVIEŠU RAKSTNIEKI, Linde Māris, POPULĀRZINĀTNISKI ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Māris Linde. Citādā vēsture I. Balti

  1. Juris Paegle, arhitekts. saka:

    SVEICIENS M.LINDES KUNGS, sekoju Jūsu grāmatām, man patīk ka esat padziļinājis mūsu vēstures izpratni un gribētu lai jauni vēsturnieki pievēršas materiālu apkopošanai par Latvijas cilšu ceļu uz Latviju un radu tautām. Juris Paegle, jpaegle@ml.lv, 29258091.

    Like

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.