Anatols Imermanis. Viesnīcas “Holivuda” rēgi

viesnicasholivudaregi

Sērija Piedzīvojumi Fantastika Ceļojumi. Detektīvi Mūns un Deilijs nelielā Spānijas kūrortpilsētiņā Panotarosā izmeklē šķietami triviālu nāves gadījumu: ar konserviem saindējušies un miruši pazīstama miljonāra sieva un dēls. Bet tā ka šeit nokritis arī viens no amerikāņu stratēģiskajiem bumbvedējiem tad izmeklēšana iegūst pavisam necerētu pavērsienu… Trešais un pēc mana novērtējuma arī viens no labākajiem A.Imermaņa romāniem sērijā par Mūnu un Deiliju.

Grāmatā aprakstītie notikumi par amerikāņu stratēģiskā bumbvedēja avāriju virs spāņu pilsētas Palamerosas (autors izmainījis nosaukumu uz Panotarosu) atbilst vēsturiskajai patiesībai. 1966. gada 17. janvārī uzpildot degvielu, amerikāņu stratēģiskais bumbvedējs B-52G patiešam sadūrās ar degvielas lidmašīnu KS-135 un izjuka gabalos, un patiešam nokrita pat četras atombumbas, kuras laimīgas nejaušības dēļ neeksplodēja, tikai saindēja apkārtni ar radioaktīvo starojumu vairāku desmitu kvadrātkilometru apkārtnē. skat  vikipēdija

indexarhīvs    yandex     mega

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts DETEKTĪVLITERATŪRA, Imermanis Anatols un Cīrulis Gunārs, LATVIEŠU RAKSTNIEKI, sērija: Piedzīvojumi fantastika ceļojumi ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s