Alma Zusāne. Liberālisma vaibsti

liberalisma-vaibstia-zusane

Politiska dienasgrāmata (2007. 2009.)

Demokrātijas teorija apgalvo, ka valstī vara netiek sagrābta ar spēku. Un netiek dota no Dieva. Valsts varu izvēlas pati tauta. Tauta, kā valsts varas avots un apliecinājums, izvēlas pašus cienījamākos, kuriem uztic varu. Lai demokrātija nekļūtu par diktatūru, vara tiek uzticēta uz fiksētu laiku, pēc kura tā tiek nodota nākošajam izvēlētajam. Ja izvēlētais neattaisno uzticību, tauta izvēlas citu. Tā ir demokrātijas būtība.

No pirmā acu skatiena viss saprātīgi. Bet ir viens liels „BET”. Lieta tā, ka, lai veiktu apzinātu izvēli ir nepieciešamas zināšanas. Ne daļējas un virspusīgas, bet gan dziļas zināšanas. Aicinot vēlēt „pēc sirdsapziņas” vēlēšanu rīkotāji atzīst faktu, ka tautai nav šādu zinašanu. Bez zināšanām izvēle nav iespējama.. Visas tautas vēlēšanas tiek pārvērstas par klaju dumjību! Tauta kā bērns, vienmēr dod priekšroku konfekšu papīriņam nevis tā saturam. Tautas izvēle balsojot „ar sirdi”, vienmēr noved pie formas, nevis būtības.

indexarhīvs / yandex / mega

 

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts FILOZOFIJA PSIHOLOGIJA, LATVIEŠU RAKSTNIEKI, Politika ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s