Džīna Sasona. Majada Irākas meita

Kādas sievietes izdzīvošana Sadāma Huseina cietumā. Dokumentāls stāsts par Majadu Askarī, kuras ģimene bija viena no ievēro­jamākajām Irākā un kuras saknes iesniedzas tālā senatnē.

Majada arābu un musulmaņu sieviete, kura ieguvusi lielisku izglītību, regu­lāri apmeklējusi Eiropas bibliotēkas, grāmatu veikalus, modes namus, bijusi iz­cila žurnāliste, pēkšņi kādā Sadāma Huseina valdīšanas posmā 1999. gadā nonāk cietumā, jo viņai pieder tipogrāfija un kādā apkaimes tipogrāfijā ir ie­spiestas pret valdību vērstas skrejlapas.

Un Majadu iemet kamerā, kurā jau atrodas septiņpadsmit ēnu sievietes. Dažādas izcelsmes, no dažādiem sociālajiem slāņiem, taču viņas vieno kopīgs liktenis ieslodzījums, spīdzināšana bez tiesas un nepārtraukti draudi. Lai iz­dzīvotu gan gaiīgi, gan fiziski, sievietes kā Seherezāde stāsta savus dzīves­stāstus. īpaši saistošs ir Majadas stāstījums par viņas iepriekšējo priviliģēto dzīvi, kurā atspoguļojas arī viņas tikšanās ar Sadāmu Huseinu un ar daudzām augstām Sadāma amatpersonām.

Grāmatas autore Džina Sasona kādu laiku dzīvoja Saūda Arābijā un ce­ļoja pa Tuvajiem Austrumiem. Viņa par Tuvajiem Austrumiem ir sarakstījusi četras grāmatas: The Rape of Kuwait; Princess: A True Story of Life Behind the Veil in Saudi Arabia; Princess Sultana’s daughters un Princess Sultana v circle, kuras pārdotas milzu metienos.

Tagad Sasona mīt ASV dienvidos, turpina rakstīt romānus un joprojām bieži apmeklē Tuvos Austrumus. Madris 2010

indexarhīvs / yandex / mega

 

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts VĒSTURISKI ROMĀNI ar birkām , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s