KOMENTĀRI, ATSAUKSMES.

Runājam, diskutējam

e-gramatas@inbox.lv

Advertisements

38 Responses to KOMENTĀRI, ATSAUKSMES.

 1. komentējam, rakstām atsauksmes

  Like

 2. Anonīms saka:

  labs

  Publicējis 1 person

 3. Pavasaris! saka:

  Milzīgs darbs un labs saturs! Ikviens sev var atrast ko noderīgu!
  Paldies!

  Publicējis 1 person

 4. Pavasaris! saka:

  Paldies!

  Like

 5. Anonīms saka:

  Malači,tā turēt:)

  Like

 6. Daudzas lejupielādes saites ir nobloķētas un tas saistīts ar bloga apmeklētāju, vai drīzāk jau izdevēju vai pat autoru sūdzībām par autortiesību pārkāpšanu, kuras tiek nosūtītas yandex mākoņdiska administrācijai.
  Uzsākt kaut kādus pretpasākumus nevēlos, tas būtu visai bezjēdzīgi un lieki. Likums paliek likums. Ceru, ka, vismaz, par padomju laikos izdotajām grāmatām neviens nesūdzēsies. Tāpēc, pagaidām, lejuplādēsim un lasīsim Ļeņina, Staļina un citas atļautas komunistu bībeles pilnīgi brīvi, bez bailēm un ierobežojumiem.
  Gribu gan piebilst, ka jebkuru grāmatu var nopirkt oficiālajos izdevēju saitos, piemēra, šeit: http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas
  Ja nu negribas naudu tērēt vai tās ir maz, tad:
  Ir programma dc++ bet vēl labāk strongdc++ kuras pieejamas gan ar krievu gan angļu interfeisu, kā nu kuram labāk patīk, bet ar šo programmu ir jāprot darboties, t.i. tā ir pareizi jāuzinstelē vai nu 32 vai 64 bit versiju atkarībā no tā kāds windows ir uzstādīts attiecīgajā datorā. Pēc tam tā pareizi jākonfigurē t.i. jau pie instalācijas jānorāda kur saglabāsim lejupielādētos failus. Mape “download” pēc noklusējuma atrodas programmfailos, tas nekur neder, vajag norādīt jaunu mapi dokumentos vai Datu diskā tur izveidojot mapi ar nosaukumu ‘Download”. Pēc tam kad programma uzinstalēta tā jāturpina konfigurēt norādot setingos vai krieviski “Настройки” Latvijas hubus, kurus izmantosim utt. Par to ir uzrakstīts ļoti labs manuālis šeit http://www.eradio.lv/manualis/
  Droši vien ar šo programmu atradīsiet visas šeit nobloķētās grāmatas. Pats gan šo programmu nelietoju.
  Otrs ceļš kā tikt pie nobloķētajām grāmatām ir meklēt tās torrentu saitos. Iespējams, ka kāds ir izvietojis. Arī torrentu saitos neesmu reģistrējies, tas viss ir kādreiz jau darīts un izmēģināts.
  Ja visi striķi trūkst un ļoti gribas kādu nobloķēto grāmatu tomēr izlasīt, bet neizdodas to nekur citur dabūt, uzrakstiet uz manu epastu e-gramatas@inbox.lv vai uz to, kurš redzams katrā šeit izvietotajā egrāmatā.
  Lai veicas!

  Like

 7. Egita saka:

  Labdien!

  Paldies par daudzajam noderigajam gramatam.
  Vai butu iespejams pievienot ari citas Ju Nesbe gramatas?

  Like

 8. Varbūt kādam būs interesanti:
  klēpjdatora Asus EEE PC 900Ha restaurācija
  vecs notbuks Asus EEE PC 900Ha 1 gb operatīvā un 160 gb cietais, procesors intel(R) Atom(TM) cpu N270 1,6 Ghz, pie kam bez skārienjūtīgā paneļa – tačpada (noņemts un pazaudēts šleifs), tātad darbojas tikai ar peli, pie kam bijis pie cilvēka ar divām kreisajām rokām, mēģinot izjaukt, izlauztas korpusa skrūves, pēc tam nemākulīgi līmēts ar supermomentu, kā rezultātā nepiespiežas zem klaviatūras esošais alumīnija radiators, kompis pārkarst un slēdzas ārā. Notīrīju pie korpusa piekaltušās supermomenta pikas, (arī no mātesplates), aizvācu papildus saliktās vara radiatoru plāksnes, uzliku jaunu termopastu. Cieto disku nācās labot un formatēt uz cita datora, jo bija sabojāts ntldr.

  windows xp uzinstelēšana
  1 ar wintoflash izveidojam windows xp flešku(par to, kā to darīt izlasam internetā)
  2 ievietojam flešku notbukā un ieslēdzam to
  3 kad parādās pirmais vispārējais asus logs pāris reižu spiežam taustiņu esc
  4 papildlodziņā norādam būtošanu no usb
  5 nākošajā logā ieslēdzam pirmo (nevis otro) ailīti
  6. ar taustiņu F8 piekrītam visiem noteikumiem, sadalām, (ja vajag) cieto disku C: =30 gb vismaz
  7 C: disku formatējam ntfs sistēmā un uzstādam windows xp
  tomēr xp uzstādīt neizdevās, kompis pārkarsa un uzkārās, kaut kur jau pie failu kopēšanas, pie kam tā, ka to palaist izdevās tikai pēc atdzesēšanas un tad kad izvilku un ieliku atpakaļ akumulatoru

  Nu ja ne tad ne. Mēģinu uzstādīt windows 7
  1. ar “win7 usb dvd download tool” izveidojam windows 7 flešku. izmantoju “windows7 ultimate kotosoft 2016 rus” jo tur nevajag ievadīt nekādu windows reģistrāciju.
  ja beigās parādās uzraksts:
  “however, we were unable to run bootsect to make the usb device bootable. if you need assistance with bootsect please clic the online help link above for more information”
  tas nav nekas briesmīgs, vienkārši nebūs iespējas uzstādīt x64, kas tādam vecam netbukam nav arī vajadzīgs.
  2 ievietojam flešku notbukā un ieslēdzam to
  3 kad parādās pirmais vispārējais asus logs pāris reižu spiežam taustiņu esc
  4 papildlodziņā norādam būtošanu no usb
  5.tālāk viss kā pie parastas win7 uzstādīšanas
  6 Tomēr nebeidza uzstādīšanu un parādījās uzraksts, ka nepieciešams restartēt datoru, bet tas noveda pie šīs pašas kļūdas un nelīdzēja nekādas citas operācijas (arī windows pāruzstādīšana un kļūdas izlabošana):
  Šāds paziņojums:
  “The Computer Restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed. To install Windows, click OK to restart the computer and then restart the installation”
  parakājos internetā un atradu šo:

  Повторная перезагрузка и перезапуск установки приводил к тому же результату.
  Решение нашел не сразу и конечно же не на русских сайтах. Там обсуждение доходило до такого бреда, что ноут заблокирован и установить на него ОС Windows больше никогда не получится! Как вам?

  Решение достаточно простое:
  1) когда появилось сообщение с ошибкой нажмите SHIFT+F10 откроется консоль.
  2) пишем “regedit”(без кавычек). Запускается редактор реестра.
  3) находим ветвь HKLokalMashine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion
  4) находим параметр setup.exe и если он имеет значение 1 меняем на 2 или 3 (в случае версии со вшитым активатором 2).
  5) сохраняем и закрываем все.
  6) жмем ОК в диалоге ошибки и перезагружаемся.
  Запускается последний шаг установки и все работает.

  pēc šīs operācijas patiešām viss strādā, pēc instalācijas beigām arī vairs nekarst. Kopā ar windows uzstādīti pat visi draiveri.

  Like

 9. Es vēlētos nedaudz izkliedēt mītu par windows 10 ātrdarbību. Man ir divi pilnīgi vienādi datori, ar vienādām mātes platēm ASUSTek Computer INC. (Socket AM2).
  un operatīvo atmiņu DDR2 – 4 gb. Kā redzams novecojuši, bet pietiekoši labi datori vienkāršu uzdevumu veikšanai. Atšķiras ar to, ka vienam datoram procesors ir nedaudz lēnāks un cietais disks uz pusi mazāks nekā otram. Uz abiem datoriem uzinstalētas vienādas programmas, bet atšķirīgas operētājsistēmas.
  ar windows 7 32 biti
  AMD Atlon(tm) dual core 4850e 2,5 ghz; 500 gb cietais; 32 bitu windows 7; operatīvā atmiņa- DDR2 312 mghz 4 gb; iebūvētā videokarte B19-2 32 МБNVIDIA GeForce 6150
  ar windows 10 64 biti
  AMD Atlon(tm) 64 x2 dual core 5000+ 2,6 ghz; 1000 gb cietais; 64 bitu windows 10; DDR2 4 gb operatīvā 260 mghz; iebūvētā videkarte – tāda pati + slota videokarte 512 mb Geforce 8400gs, pie kuras pieslēgts monitors.
  Pēc parametriem redzams, ka dators ar windows 10 nenoliedzami būs ātrāks, neskatoties uz nelielo operatīvās atmiņas atšķirību.
  Interse bija par to, vai tiešām tā tas ir patiesībā. Uz abiem datoriem vienlaicīgi palaidu abby finereader 11 programmu, lai atpazītu vienādus pdf failus lejupielādētus no LNB.
  Un lūk dators ar 32 bitu windows 7 tika ar uzdevumu galā apm. 1,5 reizes ātrāk nekā otrs – ar 64 bitu windows 10
  Atliek tikai iemest vēl vienu akmentiņu windows 10 taisītāju dārziņā. Patiešām izraisa izbrīnu tā uzbāzīgā windows 10 reklamācija, kura neattaisno sevi. Jau ar savu visai dīvaino interfeisu šī operētājsistēma manī izraisīja zināmas aizdomas un šaubas. Tās ir apstiprinājušās – windows 10 nav ne ar ko labāks par windows 7, bet problēmu ar vecākas aparatūras pieslēgšanu – gan krietni vairāk, jo nav draiveru priekš 64 bitu sistēmas, līdz ar to daudzas programmas nedarbojas. Var jau būt, ka tukšas datorspēles uz windows 10 darbojas labāk – neesmu mēģinājis testēt.

  Like

  • Kārlis saka:

   Kāpēc uz Windows 10 ir 64 bitu, bet Windows 7-32 bitu, ja nevienam datoram nav augstāk par 4GB RAM?

   Like

   • No windows 10 atteicos, noinstalēju un tagad ir windows 7. Kāpēc? Nu nepatīk un viss. Nepatīk dizains, riebjas tie zilie logi, nepatīk izvēlne sākt, nepatīk viss noformējums. Praktiski desmitajā windowsā nav nekā, kas man būtu pa prātam. Vislabākais interfeiss tomēr bija windows xp, bet var iztikt arī ar windows 7

    Like

 10. Lilita saka:

  Liels, sirsnīgs paldies par e- grāmatām, patreiz lasu A. Deglava grāmatu RĪGA. Ļoti ilgi gaidīju kad būs iespēja lasīt dzimtajā valodā e- grāmatas. Esmu tagad daudz uzzinājusi kas bija latvietis, vācietis un leitis un par viņu savstarpējām attiecībām senajos laikos .
  Pensionāre no Ogres.

  Like

 11. Leonīds saka:

  Labu Jauno, Gaiļa gadu, visiem grāmatu draugiem !
  Kādam varbūt interesē arī tehniskās grāmatas, dažādās valodās, te būs adrese
  https://yadi.sk/i/5G-vNIJZmxt6T

  Like

 12. Anonīms saka:

  egramatas.blog.com – šis blogs ir beidzis pastāvēt.

  Like

 13. Sakarā ar to, ka argentīnieši sākuši šo mājaslapu izmantot savai sarakstei, nācās izdarīt nelielas izmaiņas uzstādījumos. Vēlāk komentārus atkal varēs pievienot bez ierobežojumiem. Pagaidām, ja nepieciešams, rakstiet uz epastu e-gramatas@inbox.lv
  01.06. 2017.Izmaiņas uzstādījumos atgrieztas pēc noklusējuma

  Like

 14. Anonīms saka:

  Liels paldies, ka joprojām eksistē šis projekts! Vienmēr nonākot šeit, atrodu ne tikai to, ko meklēju, bet papilu intriģējošas grāmatas, kas vairo manu interesi grāmatu lasīšanā! Vēlu veiksmi un radošumu projekta veidotājiem!
  Liels paldies!
  Apzinīgs students

  Like

 15. Uzmanību! epastam egramatas@mail.lv problēmas ar pieslēgšanos. Pareizā adrese tagad ir e-gramatas@inbox.lv

  Like

 16. Ghenghis saka:

  Vispirms – paldies par fantastisko projektu. Iespēja iegūt grāmatas, kas nav iegūstamas pat par naudu – tas…iedvesmo. Bet tālāk jautājums – vai ir iespējams ieviest rss barotni? Tas padaritu grāmatu iegūšanu krietni ērtāku..

  Like

 17. Emīls saka:

  Vēlreiz – paldies par šo projektu!

  Bet ir radusies problēmas. Lejuplādēju dažas grāmatas savā datorā, tad ievietoju programmā “Calibre”, bet no turienes nevaru tās pārvietot uz savu e-grāmatu “Pocketbook”. Neesot pareizzais formāts.

  Runa ir par failiem “XML text”. Kā tas ir, piemēram, Agatas Kristi “”ABC” slepkavības”, Vonnegūta “Lopkautuvei”.

  Ņemu no Jums grāmatas vairākus gadus, bet šāda formātu nesaderība rodas pirmo reizi.

  Like

  • Cik sapratu, ar “XML text” domāti fb2 faili? Ja tā, tad, vai nu poketbokā trūkst vajadzīgās programmas fb2 lasīšanai, vai arī programma “calibre” kaut ko nepareizi pārveido pašā fb2 failā.

   Like

  • Lāsma saka:

   “Calibre” ir iespēja pārveidot failus citos formātos- epub, pdf, mobi, fb2 u.c. Varbūt ievietojot failu šajā programmā tā automātiski ko pārveidoja?
   Kad manam pocketbook nepatīk kāds no failiem, tad pārveidoju savādākā formātā, piemēram, epub. Bet pieredze rāda, ka fb2 failus atbalsta.

   Like

   • Jūs rīkojaties pareizi, Lāsma. Iespējams, ka daži no fb2 failiem ir ar kļūdu, lai gan manējais e grāmatu lasītājs atver visus, ko esmu izvietojis internetā bez kļūdām. Varbūt ir iespēja norādīt tieši tās grāmatas, ko Jūsu lasītājs neatver? Mēģināšu palabot pašus failus.

    Like

   • Lāsma saka:

    Šķiet ka pagaidām visus failus, kurus esmu ņēmusi no šejienes atbalsta, nepieciešamība failu pārveidei ir bijusi ar citu resursu failiem.

    Domāju paskatīties kā ir ar iepriekš minētajiem failiem -A.Kristi “ABC slepkavības” un Vonnegūta “Lopkautuve”, vai tiešām neatbalsta, jo es parasti visus šeit lejupielādētos failus neveru vaļā ar citu programmu, bet sūtu caur e-pastu uz savu pocketbook kontu (pocketbook nav pat jāpievieno pie PC), tad varbūt redzēs vai kļuda ir failā vai arī radusies kādā starpposmā no lejupielādes līdz pocketbook.

    Like

 18. Emīls saka:

  Problēmas radās ar minētajām Vonnegūta, Kristi grāmatām, arī Šveiku. Atlādējot Makā failiem uzradās savādāka ekstencija nekā, piem., Moema Ašendenam, ar ko viss bija OK. Visus failus vienmēr esmu licis Poketbukā caur Calibre jau divi gadi, līdz šim viss bij OK.

  Like

 19. Aga saka:

  Paldies par pieejamām grāmatām. Nesen iesāku Dekameronu, bet ar fizisko grāmatu nevarēju turpināt, tāpēc emu priecīga to atrast pie jums.

  Like

 20. Sagatavošanā: E.Zolā Dāmu paradīze ; Lurda ; Roma ; Parīze ; Parīzes vēders ; Popularzinatniskā bibliotēka(1945-1958gg) 19 grāmatas ; Nikolajs Peičevs, Daudzdimensionālais cilvēka modelis.
  Iespējams, ka vēl kāda. Tiks ievietotas oktobra sākumā.

  Like

 21. Jānis saka:

  Novilktaiem failiem no Yandex pielikts paplašinājums XML un pie atvēršanas tiek pieprasīts seriālais nummurs. Tas nozīmē ka Yandex ir nobloķējis failus?

  Like

  • Lejuplādēto failu paplašinājums ir “.fb2” nevis XML. Nekur un nevienam failam seriālais nummurs netiek prasīts. Yandex failus nobloķējis nav!!! Bez tam, tādā gadījumā, šādu failu lejuplādēt nevar nekādā paplašinājumā. Failu nobloķēšama notiek tikai vienā – ļoti īpašā gadījumā, kad par kādu failu tiek uzrakstīta sūdzība par autortiesību pārkāpumu, Bet pat šinī gadījumā, kura katra indivīda uzrakstītu sūdzību, yandex neņems vērā.

   Like

 22. Varbūt kādam noderēs:
  Lai varētu nosūtīt lielus failus (grāmatu skanus) inboxsā
  vispirms jau noskanējot grāmatu veidojam uz datora attēlu (labāk formātā bitmap jeb .bmp ar 8 bit grayscalle, izņemot vāku ko vajag krāsainu un 150-300 pikseļu izšķirtspēju) sēriju, kuru uzreiz saliekam paša izveidotajā mapē ar grāmatas nosaukumu. Pēc tam šo mapi saarhivējam ar programmu winrar, kurai arī ir jābūt uzinstalētai uz datora
  1. atveram inbox un ieejam savā pastkastē
  2. ar peles ritulīti paritinam uz leju līdz atdurei
  3 spiežam pogu files vai faili un ieejam savā, pagaidām tukšajā failu mapē
  4.spiežam augšā kreisajā stūrī esošo pogu izvēlēties failus
  5. jaunajā logā ievelkam failus no sava datora (ar winrar saspiesto mapi)
  7. sagaidam augšuplādes beigas
  8. spiežam vēlreiz “mani faili” lai izietu no augšuplādes loga
  9. ar ķeksīti atzīmējam savu uzlādēto winrar failu
  10. spiežam podziņu “koplietot” virs faila (tur ir arī “izdzēst” “pārvietot” “koplietot” “nekoplietot” “koplietot un sūtīt” pogas)
  11. parādās zaļš lodziņš, kurā ir uzraksts “failu koplietošana uzsākta” un zem tā links, kam jāizskatās apmēram šādi:
  https://files.inbox.lv/ticket/c225330c908bd49a9d689b55f0f0ebd2f281bca1/bitepina+zelta+kroni.rar
  šo linku nokopējam un ielīmējam sūtāmajā vēstulē

  Like

 23. Inga saka:

  Liels paldies Jums par paveikto darbu! Tas tik ir apbrīnas vērts, tik daudz grāmatu esmu atradusi ar Jūsu starpniecību! Daudzas no tām vēlāk iegādājos drukātā veidā, jo uzskatu ka bija vērts.
  Gribētos ar pajautāt, vai kāda palīdzība nav nepieciešama?Inga

  Publicējis 1 person

 24. Lilita saka:

  Vēlreiz paldies Imantam Ločmelim par iespēju lasīt e- grāmatas. Ar Jūsu palīdzību esmu atklājusi pavisam nezināmu latviešu rakstnieci Aidu Niedru .

  Publicējis 1 person

 25. Lilita saka:

  Paldies par vēl vienu papildinātu Aidas Niedras grāmatu ” Grēka ābols “

  Publicējis 1 person

 26. Inga saka:

  Paldies par grāmatām. Esmu šeit daudz ko sev atradusi. Gribu arī pati iemēģināt roku skenēšanā. Ceru ka man izdosies. Novēliet man veiksmi!

  Publicējis 1 person

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s